IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
  2. Dzisiaj we Wrocławiu odbywa się Niedziela Hospicyjna. Zbiórka do puszek na rzecz Chorych w naszej parafii po Mszach Świętych.
  3. Spotkanie Rodziców i dzieci komunijnych po dzisiejszej Mszy Świętej o godz. 12.00.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  5. Wspólnota Mieszkańców Mokrego Dworu w okresie Wielkiego Postu serdecznie zaprasza codziennie na godz. 21.37 do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów i naszej Ojczyzny. Miejsce spotkania pod Krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego na Mokrym Dworze.
  6. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się: I Rok Formacji we wtorek klasy VII a/b i w środę (pozostali kandydaci I Roku) o godz. 19.00; Rok II Formacji w czwartek o godz. 19.00.
  7. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.
  8. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  9. Spotkanie Wspólnoty Małżeństw KANA odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.
  10. Spotkanie Młodzieży Sercańskiej w sobotę o godz. 15.00.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  12. Organizujemy pielgrzymki samolotowe: Śladami św. Patryka do Irlandii w terminie: 08-13.07.2024 r., koszt: 4650 zł + 220 Euro oraz do Fatimy (Portugalia) w terminie: 23-29.09.2024 r., koszt: 4400 zł + 110 Euro. Zapisy w zakrystii.
  13. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.
  14. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Otylię Pawłowską-Markowską z ul. Księskiej. Wieczny odpoczynek…

NAJŚWIĘTSZYM SERCOM JEZUSA I MARYI

CZEŚĆ I CHWAŁA!!!