Parafia Najświętszej Maryi Panny
Wspomożycielki Wiernych

Msze Święte

Spowiedź Święta

Kancelaria parafialna

Aktualności

Zakończenie procesu beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym ks. Aleksandra Zienkiewicza

SŁOWO METROPOLITY WROCŁAWSKIEGO
W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM PROCESU BEATYFIKACYJNEGO
NA SZCZEBLU DIECEZJALNYM SŁUGI BOŻEGO KS. ALEKSANDRA ZIENKIEWICZA

Drodzy Siostry i Bracia, Mieszkańcy Dolnego Śląska,

dokładnie siedem lat temu mój poprzednik na stolicy biskupiej we Wrocławiu J.E. Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski informował o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego ks. prałata Aleksandra ZIENKIEWICZA . Zachęcał przy tym do modlitwy w intencji beatyfikacji tego kapłana, którego Opatrzność Boża po drugiej wojnie światowej przyprowadziła na Dolny Śląsk. (więcej…)


Księskie Madonny w Radiu Rodzina

W poniedziałek, 30. października br. w Radiu Rodzina została wyemitowana audycja nt. wizerunków Matki Najświętszej znajdujących się w kościołach naszej Parafii, zwłaszcza obrazu Matki Bożej z Jazłowca. Poniżej zamieszczamy nagranie wspomnianej audycji.

 

 


„Różaniec – skarb, który trzeba odkryć”

Rekolekcje różańcowe – zapraszamy członków Kół Żywego Różańca wszystkich stanów oraz innych wspólnot parafialnych, animatorów wspólnot młodzieżowych i studenckich, osoby konsekrowane, osoby niezrzeszone

(więcej…)

Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017 r.

Poniedziałek, 20.11 – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
Wtorek, 21.11 – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Środa, 22.11 – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
Piątek, 24.11 – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
Niedziela, 26.11 – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 • Do soboty włącznie, o godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę za zmarłych, polecanych Bożemu miłosierdziu w „wypominkach”, według planu zamieszczonego w gablocie, „Głosie Serc” i na stronie internetowej Parafii. W sobotę, o godz. 18.00 zostanie za nich odprawiona Msza św.

 • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 20. listopada br. o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 • W środę, w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której nasz chór parafialny „Ex Animo” wykona utwory muzyki chóralnej.

 • W piątek wieczorem zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem katechizmowym na temat III przykazania Bożego.

 • W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00, nastąpi uroczyste przekazanie Parafii przez Franciszkanów konwentualnych z Prowincji krakowskiej relikwii Błogosławionych Męczenników z Peru: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości!

 • W Niedzielę Chrystusa Króla podczas każdej Mszy św. dokonamy odnowienia jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego dokonaliśmy przed rokiem w ramach jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

 • Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przynoszenie darów w postaci słodyczy, zabawek i żywności do paczek mikołajowych dla potrzebujących dzieci z naszej Parafii. Dary można składać do pojemników znajdujących się przy bocznych ołtarzach. W tym roku istnieje również możliwość przygotowania indywidualnie paczki dla wybranego dziecka. Przy bocznym ołtarzu jest umieszczona choinka, na której znajdują się koperty z imionami dzieci. W środku znajdują się listy „do Św. Mikołaja”. Taką kopertę zabieramy do domu i przygotowujemy paczkę dla tego konkretnego dziecka. Dodatkowe informacje znajdują się w kopertach. Z góry dziękujemy za Waszą szczodrość i otwartość na potrzeby innych.

 • 3. grudnia odbędzie się w naszej Parafii Wielki Kiermasz Świąteczny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas. Chętnych do pomocy przy organizacji Kiermaszu prosimy o kontakt pod podanym numerem (tel. kontaktowy: 602 13 91 19).

 • W związku z przypadkami oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę osób w starszym wieku prosimy o zapoznanie się z informacjami Policji, które są wywieszone w gablotce.

 • W ubiegłą niedzielę w ramach Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie zebrano 1362 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Dziś natomiast, po Mszach świętych, odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

 • Za tydzień taca z uroczystości Chrystusa Króla będzie przeznaczona na rozbudowę i budowę nowych świątyń w Archidiecezji.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze archidiecezjalne na rok 2018 w cenie 8 zł.

 • W ubiegłą niedzielę sakrament chrztu świętego przyjął Oskar Filip Bogusławski.

Intencje mszalne

INTENCJE MSZALNE 19-26.11.2017 r.

NIEDZIELA 19.11.

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 19).

9.00 – Za ++ Antoninę, Ignacego, Eugeniusza, Czesława i zmarłych z rodziny Kołaczek.

Trestno 10.00 – Za Parafian.

10.30 – 1. Za ++ rodziców: Krystynę i Józefa Wojtysiak: o dar życia wiecznego. 2. W intencji Panu Bogu wiadomej.

12.00 – 1. W intencji Anny i Ryszarda Młynarków z okazji 50. rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w dalszym życiu. 2. Za + Danutę Prask w 11. rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny.

18.00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Szymona w 1. rocznicę urodzin oraz dla jego Rodziców.

PONIEDZIAŁEK 20.11.

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 20).

18.00 – 1. W intencji Panu Bogu wiadomej. 2. Za + Jadwigę Chmielewską w 1. rocznicę śmierci.

WTOREK 21.11.

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 21).

18.00 – 1. Za + Elżbietę Hanusiak w 21. rocz. śmierci i wszystkich zmarłych z rodziny. 2. W intencji Panu Bogu wiadomej.

ŚRODA 22.11.

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 22).

18.001. W intencjach polecanych w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 2. Za + Sławomira w 9. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny z obu stron.

CZWARTEK 23.11.

7.00 – 1. Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 23). 2. Za + Janusza Bila w 30. dzień po śmierci.

18.00 – 1. Za + Eugeniusza Dąbrowskiego w rocznicę śmierci. 2. Za + Agatę Lesiecką.

PIĄTEK 24.11.

7.00 – 1. Za + Juliana Kierskiego w 8. rocznicę śmierci. 2. Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 24).

18.00 – 1. Za + Janinę Bębnowicz i + Helenę Zielińską. 2. W intencji Panu Bogu wiadomej.

SOBOTA 25.11.

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 25).

DPS 10.00 – Za ++ Jadwigę, Czesława i Helenę.

18.00 1. O zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Kazimierza z okazji 3. rocz. urodzin i dla jego rodziców. 2. Za zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach.

NIEDZIELA 26.11.- uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

7.00 – Za + Grzegorza Gniteckiego (greg. 26).

9.001. Za ++ Teresę, Zbigniewa i Edwarda z rodziny Kozików oraz Zygmunta, Edwarda, Bronisława, Halinę i Danielę z rodziny Drelichowskich. 2. W intencji Dobroczyńców naszej Parafii.

Trestno 10.00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Rity z okazji urodzin: o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

10.30 – 1. Za Parafian. 2. Dziękczynno-błagalna w intencji Wojtusia Fronc z okazji 1. rocznicy urodzin oraz Aleksandry: o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

12.00 – 1. Za + Eugeniusza Dąbrowskiego: o łaskę życia wiecznego. 2. Za ++ Stefanię, Franciszka i Henryka Czyżewskich oraz + Tadeusza Bulińskiego.

18.00 – W intencji Haliny i Jacka z podziękowaniem za 40 lat małżeństwa oraz prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze wspólne lata.