Tradycja Kościoła, wypływająca wprost z Pisma Świętego, ukazuje, że wszyscy jesteśmy wezwani do praktykowania uczynków miłosierdzia zarówno co do ciała jak i co do duszy.

Uczynki miłosierdzia co do ciała:

1. Głodnych nakarmić.
  2. Spragnionych napoić.
  3. Nagich przyodziać.
  4. Podróżnych w dom przyjąć.
  5. Więźniów pocieszać.
  6. Chorych nawiedzać.
  7. Umarłych pogrzebać.

Uczynki miłosierdzia co do duszy:

1. Grzeszących upominać.
  2. Nieumiejętnych pouczać.
  3. Wątpiącym dobrze radzić.
  4. Strapionych pocieszać.
  5. Krzywdy cierpliwie znosić.
  6. Urazy chętnie darować.
  7. Modlić się za żywych i umarłych.

Kościelna organizacja „Caritas” została powołana przez wspólnotę Kościoła, by ułatwić działalność charytatywną w najszerszym znaczeniu. Wielką wagę w tym dziele mają parafialne sekcje „Caritas” oraz szkolne koła „Caritas”.

W naszej parafii grupa osób świeckich również pełni tę posługę. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło naszej wspólnoty parafialnej.

Działalność „Caritas” można wspomagać na wiele sposobów. Zachęcamy, by wspierać ubogich i potrzebujących przez „modlitwę, post i jałmużnę”. Ten ostatni wymiar, jałmużna, stawia przed nami wielkie wyzwania – zgodnie ze słowami Jana Pawła II, mamy stać się ludźmi „o wielkiej wyobraźni miłosierdzia”.

Wesprzyj działania „Caritas” swoją ofiarą – więcej dowiesz się na stronie internetowej organizacji.