Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych

Ogłoszenia parafialne - XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2017

Email Drukuj PDF

Poniedziałek, 18.09 – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży.
Czwartek, 21.09 – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Piątek, 22.09 – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

• Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przypomina o roli mediów w kształtowaniu świadomości społecznej.    Z tej okazji po każdej Mszy św. odbywa się kwesta na rzecz Katolickiego Radia Rodzina.
  • Mszą św. sprawowaną o godz. 9.00, a nie 10.30, jak podawaliśmy przed tygodniem, Skauci Europy rozpoczynają dziś (17.09) nowy rok harcerski w naszej Parafii. Po Mszach o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 prowadzony będzie nabór do jednostek, działających przy Parafii.
  • Z okazji liturgicznego święta św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa we Mszy św. w poniedziałek o godz. 18.00.
  • W środę, 20. września, upływa termin zgłaszania kandydatów do bierzmowania. Przygotowanie do tego sakramentu mogą rozpocząć uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II klasy gimnazjum oraz starsi kandydaci, którzy dotychczas nie przyjęli jeszcze sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy o zgłoszenie się ich w kancelarii lub zakrystii.
  • W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  • W czwartek, 21.09, po Mszy św. wieczornej zapraszamy serdecznie seniorów na spotkanie w salce parafialnej. Myślimy o powołaniu grupy senioralnej w naszej Parafii.
  • Ze względu na liczną grupę dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do I Komunii św. uroczystość odbędzie się w dwóch terminach: 12 i 13 maja 2018 roku, o godz. 12.00.
  • Z okazji roku jadwiżańskiego zapraszamy pracowników, wolontariuszy, podopiecznych i dobrodziejów Caritasu oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, w sobotę 30 września br. Więcej informacji w „Głosie Serc”.
  • Osoby, które mogłyby przekazać nieodpłatnie ziemię na wyrównanie przykościelnego terenu pod trawę prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
  • Od 15 września do 2 października można głosować na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2017. Zachęcamy do głosowania na dwa projekty osiedlowe: Nr 602 – „wykonanie niezbędnych miejsc parkingowych przy przedszkolu „Mały Książę” oraz nr 253 – „ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Opolskiej od ul. Świątnickiej do Pszczyńskiej”, jak również na projekty ogólnomiejskie: 50 i 680. Więcej informacji w gablocie.
  • W ubiegłym tygodniu sakrament chrztu św. przyjęli: Maurycy Jankowski, Jeremi Andrzej Zazula, Zuzanna Teklińska oraz Tomasz Stanisław Łukasiński.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź II:

Dominik Pyzio, zam. Wrocław, ul. Opolska,
Kamila Świątek, zam. Wrocław, ul. Opolska.

Marcin Daniel Fąfara, zam. Wrocław, ul. Rybnicka,
Monika Ewa Korzeniewska, zam. Wrocław, ul. Rybnicka.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Władysław Jędrzejczak. Wieczny odpoczynek…

Poprawiony: sobota, 16 września 2017 23:39

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

ul. Świątnicka 32
52-018 Wrocław - Księże Małe
tel (71) 343 79 76
e-mail: kancelaria@parafiaksieze.pl

Konto bankowe:

Parafialna Deklaracja Wiary - pobierz

W niedzielę:

7:00, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00 (suma), 18:00 (dla młodzieży)

Trestno: 10:00, 16:00 (ważniejsze święta i okazje)

W dni powszednie

Kancelaria czynna:

w środę w godzinach 8:00 - 14:00.

Godziny urzędowania duszpasterzy (z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych):

Poniedziałki w godz. 16:00 - 17:00
Czwartki w godz. 16:00 - 17:00
Soboty w godz. 8:30 - 9:30

Msze św. prosimy zamawiać w Kancelarii lub w Zakrystii po Mszy Św.

Wezwanie do chorego oraz sprawy losowe o każdej porze.

Spowiedź Św.

W niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św. (zakończenie 5 minut przed Eucharystią).

W dni powszednie o godz. 7.00 do ostatniego penitenta oraz wieczorem od 17.30-17.55.

Archidiecezja Wrocławska