Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Ogłoszenia parafialne - XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2017

Email Drukuj PDF

Poniedziałek, 25.09 – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
Środa, 27.09 – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
Czwartek, 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
Piątek, 29.09 – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Sobota, 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 • Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Panu Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości, który odbył się w Warszawie, oraz błagać, aby zaowocował on trzeźwością wszystkich Polaków. Zachęcamy do złożenia przyrzeczenia walki z wadami narodowymi, które nastąpi za chwilę, na zakończenie Mszy św. oraz do przystąpienia do dzieła Jasnogórska Odnowa Narodu, o którym możemy przeczytać w dzisiejszym „Głosie Serc”. O 17.30 zapraszamy natomiast wszystkich Parafian na specjalne nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem w intencji trzeźwości naszego Narodu.
 • Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej nowej kadencji odbędzie się we wtorek, 26. września br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 99 serdecznie zaprasza na uroczystość z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki – patrona Szkoły w środę, 27. września o godz. 11.00. W programie m.in. uroczysta Eucharystia w intencji uczniów oraz pracowników Szkoły.
 • W czwartek, 28.09, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uwolnienia i uzdrowienia.
 • Zapraszamy seniorów na spotkania w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej. Prowadzący spotkania –  o. Bogusław dziękuje obecnym w ostatni czwartek za miłą atmosferę.
 • W piątek, po wakacyjnej przerwie, wznawiamy cykl kazań katechizmowych na Mszy św. wieczornej w ostatnie piątki miesiąca. W bieżącym roku będziemy omawiać Dziesięć Przykazań Bożych. Tematem najbliższej katechezy będzie pierwsze przykazanie Boże.
 • Mszą św. poranną, sprawowaną w naszym kościele w sobotę, 30.09, o godz. 7.00 rozpocznie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Cieszęcina i Kalisza. Serdecznie dziękujemy za szybki odzew i liczny udział w pielgrzymce naszych Parafian.
 • Za tydzień, na każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni codziennie o godz. 17.15. Nabożeństwa we wtorki i czwartki będą przygotowywane i prowadzone przez dzieci wspólnie z katechetami. Wierni, którzy pobożnie odmówią cząstkę różańca (5 dziesiątek) w kościele lub innym miejscu kultu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
 • Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30.
 • Wszystkie dzieci wraz z bliskimi zachęcamy do udziału w konkursie na wykonanie różańca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek, 03. października po Mszy św. o godz. 18.00. Dla wyróżnionych będą nagrody.
 • Osoby, które pielgrzymowały w czerwcu do Fatimy zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę, o godz. 15.30 w salce parafialnej.
 • Kandydatów do bierzmowania, którzy zapisali się na I i II rok przygotowania do Sakramentu zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w kościele w niedzielę, 01. października o godz. 18.00.
 • W sobotę 7 października Kościół w Polsce organizuje akcję „Różaniec do granic”. Jest to wspólna modlitwa różańcowa w kościołach na granicy Rzeczypospolitej w intencji naszej Ojczyzny i całego świata. Parafia na Wojszycach we Wrocławiu zaprasza chętnych na wyjazd do miejscowości Gościce 07.10. o godz. 8.00 z przed kościoła. Planowany powrót o godz. 18.00. Ofiara za wyjazd jest dowolna. Więcej informacji u pani Bożeny pod  podanym numerem (691 040 089).
 • Osoby, które mogłyby przekazać nieodpłatnie ziemię na wyrównanie przykościelnego terenu pod trawę prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Od 15 września do 2 października można głosować na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2017. Zachęcamy do głosowania na dwa projekty osiedlowe: Nr 602 – „wykonanie niezbędnych miejsc parkingowych przy przedszkolu „Mały Książę” oraz nr 253 – „ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Opolskiej od ul. Świątnickiej do Pszczyńskiej”, jak również na projekty ogólnomiejskie: 50 i 680. Dzisiaj, podobnie jak przed tygodniem, przedstawiciele Rady Osiedla zbierają przed kościołem podpisy pod wspomnianymi projektami.
 • W ubiegłą niedzielę, w ramach kwesty na Katolickie Radio Rodzina zebrano 553 zł, natomiast tydzień wcześniej na fundusz remontowo-inwestycyjny – 2147 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 • W ubiegłym tygodniu sakrament chrztu św. przyjęli: Małgorzata Witkowska, Piotr Łukasz Lalak oraz Patryk Górka.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź III:

Dominik Pyzio, zam. Wrocław, ul. Opolska,
Kamila Świątek, zam. Wrocław, ul. Opolska.

Marcin Daniel Fąfara, zam. Wrocław, ul. Rybnicka,
Monika Ewa Korzeniewska, zam. Wrocław, ul. Rybnicka.

 

 

 

Dane teleadresowe

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

ul. Świątnicka 32
52-018 Wrocław - Księże Małe
tel (71) 343 79 76
e-mail: kancelaria@parafiaksieze.pl

Konto bankowe:

77 1020 5242 0000 2302 0117 0497


Parafialna Deklaracja Wiary - pobierz

Reklama

Msze Święte

W niedzielę:

7:00, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00 (suma), 18:00 (dla młodzieży)

Trestno: 10:00, 16:00 (ważniejsze święta i okazje)

W dni powszednie

7:00, 18:00

Nabożeństwa

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna:

w środę w godzinach 8:00 - 14:00.

Godziny urzędowania duszpasterzy (z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych):

Poniedziałki w godz. 16:00 - 17:00
Czwartki w godz. 16:00 - 17:00
Soboty w godz. 8:30 - 9:30

Msze św. prosimy zamawiać w Kancelarii lub w Zakrystii po Mszy Św.

Wezwanie do chorego oraz sprawy losowe o każdej porze.

Spowiedź Św.

W niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św. (zakończenie 5 minut przed Eucharystią).

W dni powszednie o godz. 7.00 do ostatniego penitenta oraz wieczorem od 17.30-17.55.

Sercanie Biali

Reklama

Archidiecezja Wrocławska

Reklama