Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Ogłoszenia parafialne - XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2017

Email Drukuj PDF

Poniedziałek, 02.10 – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
Środa, 04.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Czwartek, 05.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Sobota, 07.10 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 • Rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Do codziennego odmawiania różańca zachęca nas Najświętsza Maryja Panna w objawieniach fatimskich, których stulecie obchodzimy w tym roku. Zachęcamy więc wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci, do liczniejszego, niż zazwyczaj, uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele codziennie, o godz. 17.15. Nabożeństwa we wtorki i czwartki będą przygotowywane i prowadzone przez dzieci wspólnie z katechetami. Przypominamy, że wierni, którzy pobożnie odmówią cząstkę różańca (5 dziesiątek) w kościele lub innym miejscu kultu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
 • Wszystkie dzieci wraz z bliskimi zachęcamy do udziału w konkursie na wykonanie różańca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek, 03. października po Mszy św. o godz. 18.00. Dla wyróżnionych będą nagrody.
 • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Osoby, które pielgrzymowały w czerwcu do Fatimy zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w dniu dzisiejszym (01.10), o godz. 15.30 w salce parafialnej.
 • Kandydatów do bierzmowania, którzy zapisali się na I i II rok przygotowania do Sakramentu zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w kościele dzisiaj (01.10) o godz. 18.00.
 • W środę nabożeństwo do św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Po Mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.
 • Zapraszamy seniorów na spotkania w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
 • W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – po Mszy św. porannej. O godz. 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 • W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. O 15.00 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty.
 • W sobotę 7 października Kościół w Polsce organizuje akcję „Różaniec do granic”. Jest to wspólna modlitwa różańcowa w kościołach na granicy Rzeczypospolitej w intencji naszej Ojczyzny i całego świata.
 • Parafia na Wojszycach we Wrocławiu zaprasza chętnych na wyjazd do miejscowości Gościce 07.10. o godz. 8.00 z przed kościoła. Planowany powrót o godz. 18.00. Ofiara za wyjazd jest dowolna. Więcej informacji u pani Bożeny pod  podanym numerem (691 040 089).
 • W I sobotę miesiąca, a jednocześnie w liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, w duchowej łączności z wszystkimi modlącymi się w intencji Ojczyzny i świata na granicach Rzeczypospolitej zapraszamy na nabożeństwo Wielkiej Nowenny Fatimskiej w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dlatego kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny zostaje przesunięta na III niedzielę miesiąca tj. 15. października.
 • Nowym przewodniczącym Rady Parafialnej został p. Przemysław Gardynik, natomiast sekretarzem Rady ponownie p. Krystyna Ziniewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkich potrzebnych łask w tej posłudze.
 • Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczniemy w piątek, 13. października, o godz. 20.00.
 • Serdecznie zapraszamy Parafian, a zwłaszcza młodzież, do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy w jubileuszowym roku 750-lecia jej kanonizacji. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 14 października br. Wyjście z katedry o godz. 6.00. Więcej informacji podamy za tydzień.
 • Od dzisiejszej niedzieli drobnej zmianie ulegają dyżury spowiednicze kapłanów w naszym kościele. Chodzi o to, aby, w miarę możliwości, unikać sprawowania sakramentu pokuty podczas Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta nakazane. Dlatego od 1 października br. dyżury spowiednicze w niedziele będą się rozpoczynały, tak jak dotychczas, 20 minut przed każdą Mszą św., natomiast zakończenie dyżuru nastąpi 5 minut przed Eucharystią. W dni powszednie okazja do spowiedzi będzie o godz. 7.00 do ostatniego penitenta oraz wieczorem od 17.30-17.55 (przy aktualnym układzie godzin Mszy św.). Więcej o tym problemie przeczytamy w dzisiejszym „Głosie Serc”.
 • Dzisiaj, po każdej Mszy św., możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku.
 • W ubiegłym tygodniu sakrament chrztu św. przyjęli: Filip Wojciech Krajewski oraz Michał Jan Motyl.
 • W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Meisenhelder. Wieczny odpoczynek…
 

 

 

Dane teleadresowe

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

ul. Świątnicka 32
52-018 Wrocław - Księże Małe
tel (71) 343 79 76
e-mail: kancelaria@parafiaksieze.pl

Konto bankowe:

77 1020 5242 0000 2302 0117 0497


Parafialna Deklaracja Wiary - pobierz

Reklama

Msze Święte

W niedzielę:

7:00, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00 (suma), 18:00 (dla młodzieży)

Trestno: 10:00, 16:00 (ważniejsze święta i okazje)

W dni powszednie

7:00, 18:00

Nabożeństwa

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna:

w środę w godzinach 8:00 - 14:00.

Godziny urzędowania duszpasterzy (z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych):

Poniedziałki w godz. 16:00 - 17:00
Czwartki w godz. 16:00 - 17:00
Soboty w godz. 8:30 - 9:30

Msze św. prosimy zamawiać w Kancelarii lub w Zakrystii po Mszy Św.

Wezwanie do chorego oraz sprawy losowe o każdej porze.

Spowiedź Św.

W niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św. (zakończenie 5 minut przed Eucharystią).

W dni powszednie o godz. 7.00 do ostatniego penitenta oraz wieczorem od 17.30-17.55.

Sercanie Biali

Reklama

Archidiecezja Wrocławska

Reklama