1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  3. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  4. W okresie Adwentu niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  5. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę o. Tomasza Abramowicza Pijara z Krakowa.
  6. Ze względu na Rekolekcje Mszy Świętej o godz. 07.00 w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie.
  7. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.
  8. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  9. W tym tygodniu przypada: • I środa miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych; • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00. • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 07.00, wizyta u chorych od godz. 9.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55, Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 07.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i młodzieży Sercańskiej w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  11. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 12.00.
  12. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta odpustowa w Trestnie o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  13. Jeśli ktoś chce przyjąć do siebie uczestników spotkania Młodych TAIZE, można się zapisać w zakrystii lub w kancelarii.
  14. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł – mała i 14 zł – duża.
  15. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie tradycyjna zbiórka ofiar na rzecz Kościoła na Wschodzie. Kwesta na ogrzewanie zostaje przełożona na następną niedzielę.
  16. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz parafii składam Wielkie Bóg Zapłać a Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  17. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Piotra Czapskiego z ul. Opolskiej, której pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…
  18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita.
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła.
  • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali