I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  2. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  3. W okresie Adwentu niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  4. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę o. Piotra Reckiego SP – Pijara z Krakowa. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny w gablocie i w Głosie Serc.
  5. W poniedziałek przypada święto patronalne ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego, pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.
  6. Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie o godz. 17.30.
  7. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych;
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 9.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55, Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  8. Transmisja Mszy Świętej niedzielnej na żywo o godz. 10.30 na parafialnym Facebook. W czasie Rekolekcji Adwentowych również będziemy transmitować Eucharystie.
  9. Zapraszam Rodziców Dzieci Komunijnych do odbioru w zakrystii Małego Katechizmu.
  10. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł – mała i 15 zł – duża.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  12. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia Msza Święta odpustowa w Trestnie o godz. 16.00 ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy.
  13. Wszystkim ofiarodawcom na rzecz parafii składam Wielkie Bóg Zapłać a  solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Janusz Mazur z Blizanowic. Wieczny odpoczynek… …
    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra.
    • 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita.
    • 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.