• W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Czterdziestodniowe Przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielki Post. Jest to czas pokuty i nawrócenia, w którym Kościół, przypominając słowa Jezusa, proponuje trzy drogi przybliżania się do Pana Boga: post, modlitwę i jałmużnę.
  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie po Mszy św. o godz. 10.00.
  • Od dzisiejszej niedzieli, przez 9 kolejnych dni, o godz. 17.45, odprawiamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o 17.15.
  • W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach rocznych. Nabożeństwo za zmarłych rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączone z nowenną do św. Józefa.
  • Przez cały Wielki Post zapraszamy serdecznie na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów codziennie o godz. 21.37 pod krzyżem na Mokrym Dworze.
  • Wiosenny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej Parafii rozpocznie się w piątek, 29. marca br.
  • Prosimy o zapoznanie się z informacją O. Proboszcza dotyczącą najbliższych planów remontowo-inwestycyjnych. Informacja jest dostępna w „Głosie Serc”.
  • Ze względów bezpieczeństwa prosimy rodziców małych dzieci o pilnowanie, żeby nie wchodziły na teren gruzowiska po rozbiórce groty.
  • W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritasu. Cena dużego paschalika wynosi 14 zł, małego – 6 zł, a baranka wielkanocnego – 5 zł.
  • Dzisiaj, po każdej Mszy św., odbywa się zbiórka na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.
  • W przyszłą niedzielę, 17. marca, odbędzie się 14. Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Z tej okazji zostanie przeprowadzona kwesta, z której dochód będzie w całości przekazany na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.
  • Kwesta na misje w ramach niedzieli „Ad gentes” zostaje przełożona na III niedzielę Wielkiego Postu, czyli 24. marca br.
  • W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w Jego intencji w sobotę, 16. marca, o godz. 11.00, w archikatedrze wrocławskiej.