1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy C + M + B, dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Plan całej kolędy jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Odwiedziny trwają od poniedziałku do piątku w godzinach od natomiast w soboty od 10.00.
  4. W czasie wizyty kolędowej Kancelaria parafialna we wtorki i czwartki jest nieczynna.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  7. Serdecznie zapraszamy na Bal Parafialny, który odbędzie się na strzelnicy 25 stycznia (sobota). Koszt 140 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  8. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a zamarłych parafia śp. Stefanię Winiarską z ul. Starodworskiej, śp. Zbigniewa Szymańskiego z Trestna, śp. Andrzeja Dolskiego z Nowego Domu, którego pogrzeb odbędzie się w środę 8 stycznia o godz. 10.00 na cmentarzu Grabiszyńskim, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia