Niedziela, 13.01 – święto Chrztu Pańskiego.

• Przeżywamy dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Jezus Chrystus, Syn Boży, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. To On objawia się nam w Eucharystii, aby i nas przeprowadzić ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli do wolności. Uznajmy w Nim naszego Pana, tak, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu i ofiarujmy Mu swoje dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów oraz mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.
  • Dzisiaj, zgodnie ze zwyczajem, święci się kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań, kreśląc pierwsze litery łacińskiego zdania: „Christus mansionem benedicat” (Niech Chrystus błogosławi temu domowi) oraz aktualny Rok Pański (C+M+B+2019). Kadzidło spala się, aby jego wonią napełnić nasze mieszkanie na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga. Poświęconą kredę i kadzidło można nabyć przed kościołem lub w zakrystii. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we Wrocławskim Orszaku Trzech Króli – ulicznych jasełkach, które już po raz dziewiąty odbędą się w naszym mieście. Orszak wyruszy z Ostrowa Tumskiego 6 stycznia, o godz. 12.30.
  • Dzisiaj (06.01), o godz. 16.00, odbędzie się w salce parafialnej spotkanie opłatkowe Róż różańcowych.
  • W poniedziałek, 07.01, o godz. 17.00, odbędzie się dyżur Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii. Plan całej kolędy jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii, a na bieżący tydzień w „Głosie Serc”. Odwiedziny trwają od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00-21.00, natomiast w soboty od 10.00 do 16.00.
  • Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca i roku, na każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W czasie wizyty kolędowej kancelaria parafialna w poniedziałki i czwartki jest nieczynna.
  • W czwartek, 10 stycznia, o godz. 17.30, zapraszamy na pierwsze w roku 2019 nabożeństwo, a następnie Mszę św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach rocznych.
  • Rok 2019 w Zgromadzeniu Najświętszych Serc jest przeżywany jako Rok św. Damiana w związku z przypadającymi w tym czasie okrągłymi rocznicami. Z tej okazji zostaje wprowadzona w okolicach 10. dnia każdego miesiąca Msza św. wotywna o św. Damianie z błogosławieństwem jego relikwiami. Ponadto w pierwsze poniedziałki miesiąca będzie sprawowana Msza św. do Ducha Świętego w intencji Zgromadzenia Najświętszych Serc.
  • Prosimy nowych Parafian o zgłoszenie się w kancelarii celem wpisania do kartoteki parafialnej.
  • Za tydzień na każdej Mszy św. – kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.