1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Będziemy się modlić w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.
  4. Dziś transmisja na żywo Mszy Świętej na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  5. Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r. (od poniedziałku) ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszach Świętych w obiektach kultu religijnego, w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć 25 osób, w Trestnie 17 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Można również uczestniczyć we Mszach Świętych na zewnątrz kościoła parafialnego jak również filialnego w Trestnie. Oba kościoły posiadają zewnętrzne nagłośnienie.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W czwartek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
  8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  9. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
  10. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.
  11. Przypominam, że zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa z dnia 27 marca termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po ustaniu epidemii. Również Arcybiskup zezwala na udzielenie Pierwszej Komunii Świętej pojedynczo, także w dni powszednie Okresu Wielkanocnego. Jeśli Rodzice Dzieci Komunijnych chcieliby z takiej możliwości skorzystać, to proszę o kontakt telefoniczny 579 436 633.
  12. Bardzo dziękuję za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne podane na stronie internetowej parafii. Wszelkie ofiary są przeznaczone na funkcjonowanie wspólnoty parafialnej i na koszty stałe ponoszone przez parafię, która przychody ma tylko z ofiar wiernych. Za zrozumienie Dobrodziejów składam serdeczne Bóg zapłać.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali