1. Dziś przypada niedziela Ad gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek dla misjonarzy w Afryce.
  2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  5. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 12.00.
  6. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  7. W Mokrym Dworze, podobnie jak w poprzednich latach od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy, zapraszamy serdecznie do modlitwy za kapłanów. Codziennie o godz. 21.37 Koronka do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Sadowej.
  8. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a zmarłych parafian śp. Józefę Sądel z ul. Wodzisławskiej, śp. Władysława Laskowskiego z ul. Opolskiej i śp. Annę Oblińską z ul. Opolskiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia