Wtorek, 19.03 – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

• W dniu dzisiejszym, (17.03), przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Hospicyjną. Z tej okazji po każdej Mszy św. odbywa się kwesta na rzecz chorych z wrocławskich hospicjów oraz Hospicjum prowadzonego przez polskie siostry w Wilnie. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych, ponieważ wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie. Jest to okazja do konkretnego czynu miłosierdzia w szczególnym czasie Wielkiego Postu wobec osób potrzebujących pomocy w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy!

• W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie po Mszy św. o godz. 10.00.

• W uroczystość św. Józefa Msze święte będą sprawowane: w wigilię uroczystości o godz. 18.00 oraz w samą uroczystość o godz. 7.00 i 18.00. Na zakończenie wieczornej Eucharystii – krótkie nabożeństwo do św. Józefa.

• We wtorek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie róż różańcowych z okazji święta patronalnego Róży św. Józefa.

• Również we wtorek, 19. marca, przypada 6. rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, imieniny naszego Ordynariusza – Ks. abp. Józefa Kupnego oraz 3. rocznica konsekracji biskupiej O. bp. Jacka Kicińskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego, naszego Arcypasterza oraz Biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji.

• W piątek z naszej Parafii rusza dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Poznania, Owińsk i Gniezna. Rozpoczęcie Mszą św. sprawowaną w naszym kościele o godz. 6.00.

• W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritasu. Cena dużego paschalika to 14 zł, małego – 6 zł, a baranka wielkanocnego – 5 zł. Można również nabyć kalendarze kolekcjonerskie – cegielki na remont mauzoleum rodziny Schaffgotsch w Kopicach, która ufundowała m.in. malowidło Patronki naszej Parafii na ścianie prezbiterium. Cena kalendarza wynosi 35 zł.

• Na bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o zabranie ich do domu i w okresie Wielkiego Postu wrzucanie nawet najmniejszych ofiar. Skarbonki z jałmużną należy złożyć do specjalnego kosza w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

• Za tydzień, po każdej Mszy św. – kwesta na misje w ramach niedzieli „Ad gentes”.

• Rada Osiedla Księże informuje o możliwości spotkania z naszym Dzielnicowym w najbliższy wtorek, 19. marca, w godz. 18.00-19.00 w siedzibie Rady przy ul. Głubczyckiej 3 oraz w środę, 27. marca, w godz. 12.00-13.00 w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Tarnogórskiej 1.