II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  5. Mieszkańcy Mokrego Dworu jak co roku w Wielkim Poście zapraszają codziennie pod przydrożny krzyż u zbiegu ulic Cmentarnej i Stefana Batorego na modlitwę za Kapłanów Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 21:37.
  6. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, po Eucharystii Nabożeństwo do Serca Bożego, wizyta u chorych od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  7. W czwartek przypada święto św. Kazimierza. W tym dniu o. Kazimierz ma swoje imieniny, pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
  8. Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa rozpoczęła się od środy popielcowej i potrwa do wielkiej soboty (3 kwietnia). Na szlaku tej Drogi również wpisany jest nasz kościół jako VI stacja – Weronika ociera twarz Jezusowi Chrystusowi.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Ludmiła Kaupe z ul. Świątnickiej, śp. Mieczysław Wiurel z ul. Zawierciańskiej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronuje nam:
    • 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.