II Niedziela Zwykła – 17.01.2021 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  3. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. W środę 20 stycznia o. Mateusz obchodzi 40 rocz. ur. Msza Święta w int. Jubilata będzie sprawowana o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  7. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie przebiega w innej formie jak do tej pory. Proponujemy przyjęcie „kolędy” na tzw. zaproszenie. Kartki zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii lub w kancelarii. Rozpoczniemy wizytę od 18 stycznia. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i podany na stronie parafialnej.
  8. Serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele.
  9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery) na rzecz wparcia misji w Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii odbędzie się w dniach od 25 do 27 stycznia do godz. 20.00. Miejsce zbiórki przy Domu Parafialnym.
  10. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych 31 stycznia w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  11. Kancelaria Parafialna z dyżurowaniem duszpasterzy we wtorki i czwartki w okresie Wizyty Duszpasterskiej (od 18.01 do 05.02) nieczynna.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Ryszard Staniec z ul. Gliwickiej, śp. Halina Woźniak-Zuber z ul. Opolskiej, śp. Czesław Kuczko. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
• 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.