• W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy w Parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, 18 grudnia włącznie. Rekolekcje prowadzi nasz zakonny współbrat o. Jerzy Grzanka SSCC, przełożony wspólnoty w Loretto k/Warszawy, którego bardzo serdecznie witamy. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie, „Głosie Serc” i na stronie internetowej Parafii. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę godziny Mszy św. porannej; nie będzie też jutrzni przed Mszą św.
  • Dzisiaj (16.12) na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania.
  • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty w czasie rekolekcji i w dniach poprzedzających święta Bożego Narodzenia, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • Ostatnie przed Świętami dyżury w konfesjonale będą: w niedzielę, 23.12. – 20 minut przed każdą Mszą św. – do ostatniego penitenta oraz w poniedziałek, 24.12, od godz. 7.00 do ostatniego penitenta. Nie będzie spowiedzi przed i podczas Pasterki oraz w pierwszym i drugim dniu Świąt!
  • Ofiary złożone na tacę w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone dla Ojca Rekolekcjonisty.
  • Zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci z lampionami, na ostatnie Msze św. roratnie, sprawowane od poniedziałku do środy o godz. 18.00, w czwartek i piątek o godz. 6.30, a w sobotę, w ostatnim dniu rorat, o godz. 7.00.
  • W środę, 19 grudnia, odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  • W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii.
  • Osoby, mogące ofiarować choinki do dekoracji kościoła na święta Bożego Narodzenia, prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem.
  • W piątek, na godz. 19.00, zapraszamy mężczyzn do pomocy w osadzaniu choinek, natomiast w sobotę, 22.12, na godz. 14.00, prosimy ministrantów, a na 14.30 młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, oraz wszystkich chętnych do pomocy w ustrajaniu i sprzątaniu kościoła na święta Bożego Narodzenia.
  • Poradnia Rodzinna przy naszej Parafii już teraz zaprasza na cykl warsztatów dla małżeństw pt. „Konfrontacje Małżeńskie”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.01.2019 r. Więcej szczegółów w „Głosie Serc” oraz na parafialnej stronie internetowej.
  • Przy bocznych ołtarzach są wyłożone kartki na wypominki roczne, które można składać do końca bieżącego roku w kancelarii lub zakrystii. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie na kartce wypominkowej nazwy ulicy z numerem.
  • W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł.
  • Dzisiaj, w godzinach 7.00-13.00 harcerze z naszej Parafii organizują kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na ich działalność.
  • W ubiegłą niedzielę w ramach kwesty na rzecz Kościoła na Wschodzie zebrano 1740 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłac!”
  • Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.
  • Po Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.