Poniedziałek, 06.05 – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Środa, 08.05 – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Piątek, 10.05 – w Zgromadzeniu Najświętszych Serc: wspomnienie św. Damiana z Molokai, prezbitera.

• Dzisiejsza niedziela, rozpoczynająca XI Tydzień Biblijny, jest obchodzona w Kościele w Polsce jako trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Tak swoim hasłem, jak i wybranymi tekstami z Ewangelii wg św. Jana nawiązuje on do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Uroczyste czytanie Pisma św. będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast podczas każdej Eucharystii możemy przyjąć „Chleb życia” w postaci fragmentu Ewangelii wg św. Jana (jest on dostępny na ołtarzu Jezusa Miłosiernego). Niech posłuży nam jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma św. mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• Dzisiaj, na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Przez cały miesiąc maj zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30.

• W poniedziałek, 06.05, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

• W środę, w uroczystość św. Stanisława, Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.

• W czwartek, o godz. 16.00, odbędzie się w salce parafialnej spotkanie Róż różańcowych z okazji liturgicznego wspomnienia św. Damiana – patrona jednej z Róż.

• W czwartek, o godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach rocznych. Ze względu na nabożeństwo majowe nie będzie nabożeństwa za zmarłych przed wieczorną Eucharystią.

• W piątek, od godz. 9.00 – odwiedziny duszpasterskie chorych, przełożone z I piątku miesiąca.

• Serdecznie zapraszamy na 18. Festyn parafialny „Damian dziś”, który odbędzie się w sobotę, 11. maja. Zaczynamy Mszą św. sprawowaną w Altanie Damiana o godz. 14.00, pod przewodnictwem Przełożonego Prowincjalnego – o. Wojciecha Kotowskiego SSCC. Później przewidziane są różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. koncert zespołu „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”. Festyn zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Spowiedź przed I Komunią św. – w sobotę, o godz. 10.00.

• W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. – kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• W dzisiejszym „Głosie Serc” podajemy terminarz majowo-czerwcowych uroczystości w naszej Parafii.

• Poradnia Rodzinna organizuje warsztaty obserwacji i rozpoznawania płodności, kierowane do osób pragnących lepiej zrozumieć swój organizm, jak i do małżeństw. Warsztaty odbędą się 24. maja o godz.19.00. Koszt to 50 zł od osoby lub 75 zł od pary. Obowiązują zapisy. Więcej szczegółów na parafialnej stronie internetowej i w gablocie.

• Serdecznie dziękujemy za solidarność w tworzeniu dobra wspólnego naszej Parafii poprzez składane ofiary na różne cele; w ostatnim czasie zwłaszcza na organizację Festynu „Damian dziś”.

• Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.