III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

 

  1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Tegorocznym motywem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. 
  2. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  5. Próba dzieci komunijnych w sobotę 24 kwietnia: klasy 3a i spoza Szkoły 99 o godz. 09.00; klasy 3bc godz. 10.15.
  6. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Aldonę Janczewską z ul. Katowickiej, której pogrzeb odbędzie się 26 kwietnia o godz. 12.00 polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
Sercanie Biali