1. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.
  2. Dziś transmisja na żywo Mszy Świętej na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  3. W naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach Świętych 25 osób, w Trestnie 17 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Można również uczestniczyć we Mszach Świętych na zewnątrz kościoła parafialnego jak również filialnego w Trestnie. Oba kościoły posiadają zewnętrzne nagłośnienie.
  4. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  5. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.
  6. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  7. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  8. W piątek, we wspomnienie św. Józefa 1 maja, Ksiądz Arcybiskup udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym czasie na jej terenie dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  9. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30.
  10. W piątek 1 maja, rozpoczynamy Nowennę do św. Damiana, połączoną z nabożeństwem majowym.
  11. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.50. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. Tego dnia 1 maja będziemy się modlić za osoby bezrobotne.
  12. Ze względu, że w tym roku zachodzi zbieżność IV Niedzieli Wielkanocnej i Uroczystości Maryi Panny, Królowej Polski, została Ona przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msza Święta o godz. 12.00, przy sprzyjającej pogodzie będzie sprawowana na zewnątrz kościoła. Tego dnia nie zapomnijmy o wywieszeniu Flagi Polski.
  13. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  14. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  15. Za tydzień w niedziele, Msza Święta o godz. 12.00, przy sprzyjającej pogodzie będzie sprawowana na zewnątrz kościoła.
  16. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy. • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali