III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  6. Mieszkańcy Mokrego Dworu jak co roku w Wielkim Poście zapraszają codziennie pod przydrożny krzyż u zbiegu ulic Cmentarnej i Stefana Batorego na modlitwę za Kapłanów Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 21:37.
  7. Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa rozpoczęła się od środy popielcowej i potrwa do wielkiej soboty (3 kwietnia). Na szlaku tej Drogi również wpisany jest nasz kościół jako VI stacja – Weronika ociera twarz Jezusowi Chrystusowi.
  8. Poradnia Rodzinna zaprasza na warsztaty o przeżywaniu straty pt. „Błogosławiona strata”. Na cały warsztat składają się dwa spotkania on-line: 09 marca oraz 16 marca (wtorek) w godzinach 19.00 – 21.00. Zapisy pod adresem: poradnia@parafiaksieze.pl Opłata dobrowolna – na rzecz organizacji OKTAWY MAŁŻEŃSKIEJ w naszej parafii. Więcej szczegółów w „Głosie Serc” i na stronie parafialnej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.