1. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  2. Od poniedziałku do soboty w naszym kościele, po zakończonej Mszy Świętej o godz. 08.00 do wieczornej Eucharystii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego znak pokoju w czasie liturgii przekazujemy sobie przez skinienie głowa a nie przez podanie ręki. Każdy, kto będzie przyjmował Najświętszą Hostię na dłoń, niech pamięta o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, a następnie stojąc przed kapłanem prawa ręką włożyć hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z hostią na dłoni od ołtarza (gdy jest więcej niż jedne szafarz, wtedy należy wyznaczyć jednego do udzielania komunii tylko na rękę i wskazać wiernym jego miejsce). W przypadkach wielkiego strachu przed zakażeniem wierni mogą korzystać z komunii duchowej.
  4. Podczas każdej Mszy Świętej może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób.
  5. Każdego dnia o godz. 20.30 zachęcam do odmawiania różańca w swoich rodzinach w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
  8. O naszej modlitwie pamiętajmy w czwartek o Arcybiskupie Józefie Kupnym, który ma swoje imieniny oraz o biskupie Jacku Kicińskim, który tego dnia obchodzi 4 rocznicę konsekracji biskupiej.
  9. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  10. W Mokrym Dworze, podobnie jak w poprzednich latach od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy, zapraszamy serdecznie do modlitwy za kapłanów. Codziennie o godz. 21.37 Koronka do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego.
  11. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  12. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne: małe – 6 zł., duże – 14 zł.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia