III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.

1. Dziś przypada Niedziela Biblijna, pamiętajmy aby w naszych domach nie zabrakło czytania Pisma Świętego.
  2. W dzisiejszą niedzielę serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 16.00.
  3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa.
  4. We wtorek przypada w Kościele katolickim Dzień Islamu.
  5. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  6. W czwartek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu patrona uczelni katolickich także PWT.
  7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  8. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie przebiega w innej formie jak do tej pory. Proponujemy przyjęcie „kolędy” na tzw. zaproszenie. Kartki zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii lub w kancelarii. Rozpoczniemy wizytę od 18 stycznia. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i podany na stronie parafialnej.
  9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery) na rzecz wparcia misji w Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii odbędzie się w dniach od 25 do 27 stycznia do godz. 20.00. Miejsce zbiórki przy Domu Parafialnym.
  10. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  11. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych 31 stycznia w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  12. Kancelaria Parafialna z dyżurowaniem duszpasterzy we wtorki i czwartki w okresie Wizyty Duszpasterskiej (od 18.01 do 05.02) nieczynna.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Jadwiga Kwiatkowska z Mokrego Dworu (pogrzeb w poniedziałek o godz.11.00). Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronują nam:
    • 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie,
    • 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła,
    • 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła.