IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

1. Dziś spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  2. Zapraszam osoby chętne do pomocy przy strojeniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia w poniedziałek 21 grudnia na godz. 10.00.
  3. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się 21 grudnia w poniedziałek od godz. 19.30 do 21.00.
  4. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  5. W zakrystii możemy się zgłaszać do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w czasie adwentu w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii osób podejmujących post na konkretny dzień.
  6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
  8. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o godz. 22.00 i 24.00. W Trestnie o godz. 22.00.
  9. Msze Święte w Dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia w piątek o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Mszy Świętej o godz. 07.00 nie będzie. W Trestnie Eucharystia o godz. 16.00.
  10. W drugi dzień świąt we wspomnienie św. Szczepana Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Seminarium i PWT we Wrocławiu.
  11. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Wanda Pawlik z ul. Opolskiej, śp. Zbigniew Dziurzyński z Mokrego Dworu, śp. Józef Lisiak z Mokrego Dworu, śp. Irena Wolny z ul. Katowickiej, śp. Janina Krzemień z ul. Opolskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 21.12 o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    • 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.