1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę w duchu Taize.
  2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o godz. 22.00 i 24.00. W Trestnie o godz. 22.00.
  4. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  5. Msze Święte w Dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 nie będzie. W Trestnie Eucharystia o godz. 10.00.
  6. W drugi dzień świąt we wspomnienie św. Szczepana Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Seminarium i PWT we Wrocławiu.
  7. W poniedziałek ostatnie Roraty o godz. 18.00. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.
  8. W piątek 27 grudnia nie obowiązuje, na terenie naszej Archidiecezji, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Od soboty 28 grudnia do środy 1 stycznia odbywać się będzie we Wrocławiu Europejskie spotkanie Taize.
  10. Zapraszamy do upieczenia ciast dla pielgrzymów, którzy przybędą do naszej Parafii 28 grudnia.
  11. 31 grudnia Uczestnicy Spotkania mają w programie Święto Narodów. Zachęcamy do przyniesienia przekąsek: sałatki, soki, jednorazowe kubki, talerzyki.
  12. W następną niedzielę 29 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  13. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  14. Serdecznie zapraszamy na Bal Parafialny, który odbędzie się na strzelnicy 25 stycznia (sobota). Koszt 140 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  15. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  16. Apostolat Modlitwy „Dwunastka” potrzebuje 12 osób, które od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku, będą się codziennie modlić jedną krótką modlitwą w int. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Zapisy w zakrystii.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Katarzynę Bednarską polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  18. W tym tygodniu patronują nam: • 26 XII – św. Szczepan, pierwszy męczennik za wiarę. • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista. • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali