1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Pamiętajmy w naszych modlitwach prosząc o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza do Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Dziś w naszej parafii gościmy z naszego Zgromadzenia Postulantów Piotra i Pawła.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  3. Dziś transmisja na żywo Mszy Świętej na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca. Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
    • I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00.
  6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  7. Za tydzień w niedziele, Msza Święta o godz. 12.00, przy sprzyjającej pogodzie będzie sprawowana na zewnątrz kościoła.
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Barbarę Sawicką i śp. Leopolda Nowaka polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
    • 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia