Poniedziałek, 13.05 – wspomnienie dowolne NMP z Fatimy.
Wtorek, 14.05 – święto św. Macieja Apostoła.
Środa, 15.05 – w Zgromadzeniu Najświętszych Serc: wspomnienie św. Pachomiusza, opata, opiekuna Zgromadzenia.
Czwartek, 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

• W dniu dzisiejszym (12.05) przeżywamy w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Prośmy Boga, aby wszystkie dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swego serca, żyły z Nim w przyjaźni przez całe życie.

• W białym tygodniu dzieci I-Komunijne zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na Mszę św.

• W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec.

• W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do ofiarowania swych modlitw i ofiar w tej intencji.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować 18. Festyn parafialny „Damian dziś”. Bóg zapłać za dary materialne i ofiary pieniężne, a także za włożoną pracę. Szczegółowe podziękowania ukażą się za tydzień w „Głosie Serc”.

• Poradnia Rodzinna organizuje warsztaty obserwacji i rozpoznawania płodności, kierowane do osób pragnących lepiej zrozumieć swój organizm, jak i do małżeństw. Warsztaty odbędą się 24. maja o godz.19.00. Więcej szczegółów na parafialnej stronie internetowej.

• Rada Osiedla „Księże” informuje, że najbliższe dyżury naszego Dzielnicowego odbędą się 14. maja w godz. 18.00-19.00 w siedzibie Rady przy ul. Głubczyckiej 3 oraz 22. maja w godz. 12.00-13.00 w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Tarnogórskiej 1.

• Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny. Serdecznie dziękujemy za solidarność w tworzeniu dobra wspólnego naszej Parafii poprzez składane ofiary na różne cele; w ostatnim czasie zwłaszcza na organizację Festynu „Damian dziś”.