IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  3. Mieszkańcy Mokrego Dworu jak co roku w Wielkim Poście zapraszają codziennie pod przydrożny krzyż u zbiegu ulic Cmentarnej i Stefana Batorego na modlitwę za Kapłanów Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 21:37.
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym.
  6. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
  7. 19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia”, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.
  8. W piątek przypada 8 rocz. inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, patronalne święto Arcybiskupa Józefa Kupnego i 5 rocz. konsekracji biskupiej ks. Jacka Kicińskiego. Pamiętajmy o Czcigodnych Duchownych w naszych modlitwach.
  9. Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa rozpoczęła się od środy popielcowej i potrwa do wielkiej soboty (3 kwietnia). Na szlaku tej Drogi również wpisany jest nasz kościół jako VI stacja – Weronika ociera twarz Jezusowi Chrystusowi.
  10. Poradnia Rodzinna zaprasza na warsztaty o przeżywaniu straty pt. „Błogosławiona strata”. Na cały warsztat składają się dwa spotkania on-line: 09 marca oraz 16 marca (wtorek) w godzinach 19.00 – 21.00. Zapisy pod adresem: poradnia[małpa]parafiaksieze.pl Opłata dobrowolna – na rzecz organizacji OKTAWY MAŁŻEŃSKIEJ w naszej parafii. Więcej szczegółów w „Głosie Serc” i na stronie parafialnej.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.