1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu nazwana jest Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Od poniedziałku do soboty w naszym kościele, po zakończonej Mszy Świętej o godz. 08.00 do wieczornej Eucharystii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Podczas każdej Mszy Świętej może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Zachęcamy również do uczestniczenia w Eucharystii na terenie przy kościele.
  4. Każdego dnia o godz. 20.30 zachęcam do odmawiania różańca w swoich rodzinach w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  5. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
  6. W środę 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
  7. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  8. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra.
  9. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  10. W Mokrym Dworze, podobnie jak w poprzednich latach od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy, zapraszamy serdecznie do modlitwy za kapłanów. Codziennie o godz. 21.37 Koronka do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego.
  11. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne: małe – 6 zł., duże – 14 zł.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia