• W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie po Mszy św. o godz. 10.00. Drogę krzyżową dla dorosłych w tym tygodniu przygotują i poprowadzą Róże różańcowe.

• W I środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00; zmiana tajemnic różańcowych tym razem wyjątkowo przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

• W środę, 3. kwietnia, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Rozpoczęcie – Mszą św. o godz. 18.15.

• W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – w czasie adoracji o godz. 17.30. O 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

• W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godziny 9.00. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 16.30. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

• Zapraszamy narzeczonych na wiosenny cykl nauk przedmałżeńskich w każdy piątek, o godz. 20.00, w salce Domu Parafialnego.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00 (III).

• W najbliższą sobotę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, połączone z rekolekcjami szkolnymi, które potrwają do środy, 10. kwietnia, włącznie. Dokładny plan rekolekcji jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej i w „Głosie Serc”. Rekolekcje poprowadzi, podobnie, jak w zeszłym roku, ks. Paweł Łabuda, Dyrektor Domu Księży Emerytów Diecezji Świdnickiej.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi obrzęd uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej również jako Miriam Baouardy lub Mała Arabka. Więcej o tej Świętej przeczytamy w „Głosie Serc”.

• W przeżywanym Roku Św. Damiana odbędzie się w listopadzie dwutygodniowa pielgrzymka śladami Ojca Damiana na Hawaje i do Guadelupe. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z o. Tomaszem Pawlukowskim SSCC z Owińsk. Numer telefonu dostępny u O. Proboszcza.

• Pragniemy poinformować, że z dniem 30. czerwca br. dobiegnie końca 6-letnia posługa o. Andrzeja Łukawskiego jako proboszcza naszej Parafii. Zmiana wiąże się z podjęciem nowych obowiązków w Domu Generalnym Zgromadzenia Najświętszych Serc w Rzymie.

• Dzisiaj (31.03) po Mszach św. wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta rozdają ulotki z prośbą o wsparcie dla schronisk dla osób bezdomnych. Za wszelką pomoc na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

• W ubiegłą niedzielę w ramach kwesty na misje zebrano 730 zł. Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie misjonarzy oraz za wszelkie indywidualne ofiary składane na cele parafialne.

• W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritasu. Cena dużego paschalika to 14 zł, małego – 6 zł, a baranka wielkanocnego – 5 zł.

• W zakrystii można również nabyć kalendarze kolekcjonerskie – cegielki na remont mauzoleum rodziny Schaffgotsch w Kopicach, która ufundowała m.in. malowidło Patronki naszej Parafii.