IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.
  2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  3. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Rodziców dzieci komunijnych po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  4. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 08.00, 12.00, 18.00. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem o. Prowincjała z odnowieniem ślubów zakonnych o godz. 12.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca z tego dnia jest przeznaczona na klasztory kontemplacyjne
  5. Od 1 stycznia w naszej parafii zamieszkały w starej Plebanii Siostry Zakonne s. Gabriela, która na co dzień pracuje w żłobku i s. Augustyna, która jest w naszym kościele zakrystianką. Życzymy siostrom bł. Bożego w ich posłudze.
  6. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  7. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  8. W czwartek przypada 15 rocznica konsekracji biskupiej księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego.
  9. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.
  10. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie przebiega w innej formie jak do tej pory. Proponujemy przyjęcie „kolędy” na tzw. zaproszenie. Kartki zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii lub w kancelarii. Rozpoczniemy wizytę od 18 stycznia. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i podany na stronie parafialnej.
  11. Kancelaria Parafialna z dyżurowaniem duszpasterzy we wtorki i czwartki w okresie Wizyty Duszpasterskiej (od 18.01 do 05.02) nieczynna.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Zofia Naróg z ul. Świątnickiej. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronują nam:
    • 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.