1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz na Archidiecezjalny Ośrodek Adapcyjno-Opiekuńczy.
  3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd wraz z kadetami z Głównej Wojskowej Szkoły Husarz.
  4. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za otwartość i życzliwe przyjęcie oraz wszelkie złożone ofiary. Można jeszcze zgłaszać się do zakrystii na tzw. kolędę uzupełniającą.
  5. We wtorek 4 lutego przypada 14. rocznica konsekracji biskupiej ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, a 8 lutego w sobotę przypada 50. rocznica konsekracji biskupiej ks. Henryka Kardynała Gulbinowicza. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o dostojnych jubilatach.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Agaty. Na Mszach Świętych o godz. 08.00 oraz 18.00 odbędzie się błogosławieństwo chleba i wody.
  7. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych;
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 07.00, wizyta u chorych od godz. 9.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55, Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
  8. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Bogumiłę Lipiecko z ul. Rybnickiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. W tym tygodniu patronują nam:
    • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa.
    • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia