Wtorek, 05.06 – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
Piątek, 08.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sobota, 09.06 – w Zgromadzeniu Najświętszych Serc: uroczystość Niepokalanego Serca NMP.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali jubileusz 25-lecia kapłaństwa o. Bogusława Śmierciaka SSCC, natomiast na każdej Mszy św. odbywa się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par, które nie mogły tego uczynić w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca odbędzie się w ciszy pomiędzy Mszami o godz. 7.00 i 9.00 oraz 9.00 i 10.30.

• Składamy serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które przygotowały ołtarze na uroczystość Bożego Ciała na Księżu Małym i w Trestnie, ofiarowały kwiaty oraz włączyły się w uświetnienie procesji eucharystycznej ulicami naszego Osiedla.

• Gorące podziękowania kierujemy również pod adresem osób, które zaangażowały się w przygotowanie drugiej Parafialnej Oktawy Małżeńskiej oraz małżonkom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i skorzystali z bogatej oferty mijającego tygodnia.

• Przez cały czerwiec zapraszamy serdecznie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie o godz. 17.30. W Trestnie – po Mszach świętych. W czasie tzw. „oktawy” Bożego Ciała oraz w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy dziewczynki w białych sukienkach o sypanie kwiatów podczas procesji.

• W I środę miesiąca nabożeństwo do św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Po wieczornej Mszy św. – zmiana tajemnic różańcowych.

• W I czwartek miesiąca modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w ramach nabożeństwa czerwcowego. O 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

• W czwartek na Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.

• W piątek wieczorem na nabożeństwo i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie rodziny, które dokonały intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w swoich domach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Małżonków zapraszamy na autokarową pielgrzymkę w intencji kapłanów do Mzyk k. Częstochowy w sobotę, 23. czerwca br. Więcej informacji w „Głosie Serc”.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych śp. o. Mieczysława Rećko w minioną środę. Dziękujemy za wszelkie dowody wdzięczności i pamięci, zwłaszcza za składane już ofiary na Msze gregoriańskie za zmarłego Proboszcza, które zostaną odprawione w styczniu przyszłego roku. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub kancelarii.

• Dzisiaj z okazji Święta Dziękczynienia po Mszach św. odbywa się kwesta na Świątynię Bożej Opatrzności.

• W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.