IX Niedziela Zwykła Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary.
  2. Od dzisiejszej niedzieli przez osiem najbliższych dni zapraszamy wszystkich małżonków do udziału w Parafialnej Oktawie Małżeńskiej. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii, a dodatkowe informacje w gazetce.
  3. Nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 17.30.
  4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w czerwcu o godz. 17.30.
  5. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 07.00, 09.00, 10.30 (Procesja), 18.00 i o 16.00 w Trestnie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Procesja Eucharystyczna odbędzie się ulicami: od kościoła ul. Świątnicką, ul. Rybnicką, ul. Wadowicką, ul. Pszczyńską do ul. Rybnickiej i z powrotem ul. Świątnicką do kościoła. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy: I Ołtarz: ul. Turawska, Czechowicka, Rybnicka; II Ołtarz: ul. Siemianowicka, Wadowicka, Pszczyńska, Zawierciańska; III Ołtarz: Parafialna Oktawa Małżeńska; IV Ołtarz: Rodzice Dzieci Komunijnych oraz Ochotnicy. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 31 maja na godz. 19.00 do salki parafialnej.
  6. Przez cały tydzień po Bożym Ciele Procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
  7. Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy 24 godzinną ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu wszystkich parafii w Archidiecezji. W naszej parafii rozpoczniemy Adorację 6 czerwca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 18.00 i zakończymy 7 czerwca (poniedziałek) Eucharystią o godz. 18.00. Lista jest wyłożona na stoliku.
  8. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa po Mszy Świętej o godz. 08.00. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Warmię: Gietrzwałd, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Frombork, Braniewo, Owińska. Termin: 26-28 (sobota, niedziela, poniedziałek) czerwca. Koszt: 240 zł. Zapisy w zakrystii
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  11. W tym tygodniu patronują nam:
    • 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
    • 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn.