Poniedziałek, 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Wtorek, 30.04 – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Czwartek, 02.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek, 03.05 – uroczystość NMP Królowej Polski.

Sobota, 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

• Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Bożego Miłosierdzia, kończy uroczysty obchód oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a rozpoczyna 75. Tydzień Miłosierdzia. Jest to szczególny czas głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia. W tym dniu przynosimy do kościoła i składamy w koszu skarbonki z naszą wielkopostną jałmużną dla ubogich.

• Na bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego znajdują się karteczki z cytatami z „Dzienniczka św. Faustyny”, które można zabrać ze sobą i chwilę pomedytować nad otrzymanym tekstem.

• O godz. 17.30 zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

• W poniedziałek, 29. kwietnia, przypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

• We wtorek, w uroczystość św. Wojciecha, przeniesioną z 23. kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocy, Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.

• Przez cały miesiąc maj zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30.

• W środę, 01. maja, rozpoczynamy nowennę do św. Damiana, połączoną z nabożeństwem majowym.

• W I środę miesiąca nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się wyjątkowo na zakończenie Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

• W I czwartek miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą, połączoną z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

• W piątek, w uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. – odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi.

• Pierwszo-piątkowe odwiedziny chorych, ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość NMP Królowej Polski zostają przeniesione na II piątek miesiąca, czyli 10. maja.

• W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym i nowenną do św. Damiana, o godz. 17.00.

• W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, na każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Przyszła niedziela, rozpoczynająca XI Tydzień Biblijny, będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Tak swoim hasłem, jak i wybranymi tekstami z Ewangelii wg św. Jana nawiązuje on do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Uroczyste czytanie Pisma św. będzie miało miejsce na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast podczas każdej Eucharystii będziemy mogli przyjąć „Chleb życia” w postaci fragmentu Ewangelii wg św. Jana. Niech on posłuży nam jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia przez cały rok.

• W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace na cmentarzu polegające na wykonaniu nowych nawierzchni alei głównej, placu przed kaplicą, łącznika oraz wjazdu na cmentarz. Koszt inwestycji wyniósł 66420 zł.

• Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu 18. Festynu parafialnego „Damian dziś”, który odbędzie się w sobotę, 11. maja 2019 r. Zachęcamy zwłaszcza do ofiarowania fantów wytworzonych przez naszą wspólnotę parafialną na loterię festynową.

• Poradnia Rodzinna organizuje warsztaty obserwacji i rozpoznawania płodności pt. „Płodność jest boska”, kierowane do osób pragnących lepiej zrozumieć swój organizm, jak i do małżeństw. Warsztaty odbęda się 24 maja o godz.19.00. Koszt to 50 zł od osoby lub 75 zł od pary. Obowiązują zapisy. Więcej szczegółów na parafialnej stronie internetowej i w gablocie.