1. Wspominając dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
  2. Dziś gościmy młodzież, która zajmuje się pomocą misyjną.
  3. Spotkanie dla Wolontariuszy i Rodzin, które gościły młodzież w czasie trwania Spotkania Taize, dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 w salce parafialnej.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii. Plan całej kolędy jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii, a na bieżący tydzień w „Głosie Serc”. Odwiedziny trwają od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 natomiast w soboty od godz. 10.00.
  5. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  7. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.
  8. „Poradnia Rodzinna organizuje warsztaty pt. „Konfrontacje Małżeńskie czyli trudne rozmowy o ważnych sprawach”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 stycznia i kierowane jest do małżonków – można przyjść samemu albo razem z żoną/mężem. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej w zakładce „Poradnia Rodzinna”.
  9. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  10. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  11. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 16.30 w naszym kościele.
  12. Serdecznie zapraszamy na Bal Parafialny, który odbędzie się na strzelnicy 25 stycznia (sobota). Koszt 140 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  13. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  14. Organizujemy przez Sercańskie Duszpasterstwo Młodzieży wyjazd zimowy w czasie ferii dla młodzieży od 12 roku życia. Termin: 17-23 luty. Miejsce: Zakopane. Koszt: 600 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a zamarłą parafiankę śp. Łucję Połujan z ul. Rybnickiej polecam Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:
• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia