Wtorek, 01.01 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Środa, 02.01 – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego.
Czwartek, 03.01 – wspomnienie Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
Niedziela, 06.01 – uroczystość Objawienia Pańskiego.

• W ostatnim dniu roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w roku 2018: w Trestnie po Mszy św. o godz. 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.30.
  • W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna w godzinach od 16.00-17.00.
  • Na powitanie Nowego Roku zapraszamy na Mszę św. o północy, a zaraz po niej na wspólny toast i życzenia do Domu parafialnego. Będzie też gorąca kawa, herbata i coś słodkiego.
  • 1. stycznia przypada Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w ciągu dnia będą sprawowane o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 10.00 w Trestnie i 15.00 w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin”. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach świętych sprawowanych o godz. 7.00 lub 18.00 w środę, 02. stycznia, w uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
  • W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. – zmiana tajemnic różańcowych.
  • W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – w czasie adoracji przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Ze względu na kolędę nie będzie Godziny Świętej o 21.00.
  • W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godziny 9.00. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Nabożeństwo do NSPJ o 17.30.
  • W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, zgodnie ze zwyczajem, święci się kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań, kreśląc pierwsze litery łacińskiego zdania: „Christus mansionem benedicat” (Niech Chrystus błogosławi temu domowi) oraz aktualny Rok Pański (C+M+B+2019). Kadzidło spala się, aby jego wonią napełnić nasze mieszkanie na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.
  • 6. stycznia Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał kadzidło i kredę.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we Wrocławskim Orszaku Trzech Króli – ulicznych jasełkach, które już po raz dziewiąty odbędą się w naszym mieście. Orszak wyruszy z Ostrowa Tumskiego 6 stycznia, o godz. 12.30.
  • W sobotę, 29 grudnia, rozpoczęliśmy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii, czyli tzw. „kolędę”. Plan całej kolędy jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii, natomiast na bieżący tydzień – w „Głosie Serc”. Odwiedziny duszpasterskie trwają w sobotę od godz. 10.00 do, maksymalnie, 16.00, natomiast w tygodniuod godz. 16.00-21.00.
  • 1. stycznia rozpoczynamy Msze św. gregoriańskie za ś.p. o. Mieczysława Rećko, byłego proboszcza naszej Parafii, zmarłego w maju br. Zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się we wspólną modlitwę o łaskę zbawienia wiecznego dla ś.p. O. Mieczysława i serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel.
  • Prosimy nowych Parafian o zgłoszenie się w kancelarii, celem wpisania do kartoteki parafialnej.
  • Do końca bieżącego roku można składać w kancelarii lub zakrystii kartki na wypominki roczne, które są wyłożone na ołtarzu św. Józefa. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie na kartce wypominkowej nazwy ulicy z numerem.