1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Transmisja dzisiejszej Mszy Świętej na żywo na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  3. Nabożeństwo do czerwcowe codziennie o godz. 17.30 (oprócz Dnia Fatimskiego – o godz. 19.00) w Trestnie w piątek o godz. 19.00 i w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 07.00, 09.00, 10.30 (Procesja) i o 16.00 w Trestnie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Procesja Eucharystyczna odbędzie się na terenie przykościelnym. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy: I Ołtarz: Ulice Wodzisławska, Zabrzańska, Rybnicka numery parzyste; II Ołtarz: Ulice Czechowicka, Rybnicka numery nieparzyste; III Ołtarz: Ulice Wadowicka, Pszczyńska, Zawierciańska; IV Ołtarz: Rodzice Dzieci Komunijnych oraz Ochotnicy. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 8 czerwca na godz. 19.00 do salki parafialnej.
  5. Przez cały tydzień po Bożym Ciele Procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy dzieci o sypanie kwiatów przez cały tydzień.
  6. Na piątek 12 czerwca Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. Próba Dzieci Komunijnych w sobotę o godz. 09.00 w kościele.
  8. W sobotę, 13 czerwca, przypada kolejny Dzień Fatimski: • Godz. 08.00 – Msza Święta • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych. • Po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie z litanią do NSPJ • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła Proszę przynieść ze sobą świece.
  9. Przypominam, że opłata roczna za wywóz śmieci z cmentarza wynosi 30 zł. od grobu.
  10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Zdzisława Łaszkiewicza z ul. Katowickiej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego. • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali