1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Transmisja dzisiejszej Mszy Świętej na żywo na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  3. Dziś rozpoczynamy IV Parafialną Oktawę Małżeńską pod hasłem „Adoracja Miłości”. Zachęcam do uczestniczenia poprzez kanał „Oktawa Małżeńska” na Youtube.
  4. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
  5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. W Trestnie Nabożeństwo w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 oraz w piątek o godz. 19.00.
  7. Spotkanie Rodziców Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w środę 3 czerwca o godz. 19.30 w kościele.
  8. W tym tygodniu przypada: • I środa miesiąca: Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00. • I czwartek miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00. • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych, którzy potwierdzili przyjęcie kapłana od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55. • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  9. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  10. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  11. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
  12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  14. W tym tygodniu patronują nam: • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce. • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali