1. Dziś wspominamy św. Damiana de Veuster. Msza Święta ku czci Świętego o godz. 12.00. Przy dobrej pogodzie na zewnątrz.
  2. Transmisja dzisiejszej Mszy Świętej na żywo na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30.
  3. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. W Trestnie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 oraz w piątek o godz. 19.00.
  4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W tym roku rozpoczynamy w naszej parafii Dni Fatimskie, które będziemy obchodzić każdego 13 dnia miesiąca do października. Porządek Dnia Fatimskiego: • Godz. 08.00 – Msza Święta • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych. • Po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie z litanią Loretańską • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła Proszę przynieść ze sobą świece.
  5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  6. 13 maja przypada 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  7. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.
  8. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
  9. Papież Franciszek, ZACHĘCA w miesiącu maju wszystkich wiernych, do wspólnej modlitwy różańcowej w gronie rodzinny.
  10. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali