Środa, 02.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek, 03.05 – uroczystość NMP Królowej Polski.
Piątek, 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

• Przez cały miesiąc maj zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30.

• We wtorek, 01. maja, rozpoczynamy nowennę do św. Damiana, połączoną z nabożeństwem majowym.

• W I środę miesiąca nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się wyjątkowo na zakończenie Mszy św. wieczornej.

• Zmiana tajemnic różańcowych zostaje przełożona na drugą środę miesiąca, czyli 09. maja.

• W czwartek, w uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. – odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi.

• W I czwartek miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą, połączoną z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

• W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godziny 9.00. O 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji – okazja do spowiedzi.

• Serdecznie zapraszamy na Festyn parafialny „Damian dziś”, który odbędzie się w sobotę, 5. maja. Zaczynamy Mszą św. o św. Damianie, sprawowaną na placu przed kościołem o godz. 14.00, pod przewodnictwem Przełożonego Prowincjalnego – o. Wojciecha Kotowskiego SSCC. Podczas tej Mszy św. zostaną pobłogosławione: Altana Damiana oraz pomnik Świętego. Później przewidziane są różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. koncert rapującego kapłana – ks. Jakuba Bartczaka. Festyn zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

• W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym, o godz. 17.00. W tym dniu nowenna do św. Damiana wyjątkowo na zakończenie Mszy św. o godz. 14.00.

• W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, na każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W dzisiejszym „Głosie Serc” podajemy terminy wszystkich majowych uroczystości w naszej Parafii.

• Zapraszamy Wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Domu Parafialnym w dniach 16-17 maja br. Zakończenie zbiórki o godz. 11.30 17. maja (wtedy nastąpi odbiór zebranego sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

• Serdecznie dziękujemy za solidarność w tworzeniu dobra wspólnego naszej Parafii poprzez składane ofiary na różne cele; w ostatnim czasie zwłaszcza na organizację Festynu „Damian dziś”.

• Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30.

• W ubiegłą niedzielę sakrament chrztu św. przyjęli: Zuzanna Łucja Szot, Milena Alicja Machocka i Aleksander Wiktor Kulig.

• W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jan Mikiewicz oraz Joanna Prawdzik-Binkowska – Radna parafialna. Wieczny odpoczynek…