• W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej i w „Głosie Serc” (prosimy zwrócić uwagę na zmianę godzin Mszy św. w tygodniu). Rekolekcje prowadzi, podobnie, jak w roku ubiegłym, ks. Paweł Łabuda, Dyrektor Domu Księży Emerytów Diecezji Świdnickiej, którego bardzo serdecznie witamy!

• Jeżeli dojdzie do strajku nauczycieli prosimy rodziców dzieci uczęszczających do naszej Szkoły Podstawowej o zadbanie, aby mogły uczestniczyć w zorganizowanych specjalnie dla nich spotkaniach rekolekcyjnych w kościele w odpowiednich grupach wiekowych.

• Ofiary złożone „na tacę” we wtorek i środę będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00.

• Dzisiaj (07.04.), na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi obrzęd uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej również jako Mariam Bauardy lub Mała Arabka.

• W czwartek, o 17.30, zapraszamy na nabożeństwo, a następnie Mszę św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach rocznych.

• Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w Trestnie w piątek, o godz. 16.00. Na Drogę krzyżową o godz. 17.15 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Drodze krzyżowej spotkanie dla nich w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa! Po Mszy św. ok. 18.30 odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszego Osiedla: Świątnicką, Tarnogórską, Katowicką, Chorzowską, Katowicką i z powrotem do kościoła Tarnogórską i Świątnicką. Prosimy przedstawicieli grup wymienionych w „Głosie Serc” o zaangażowanie w nabożeństwo poprzez niesienie krzyża i lekturę rozważań poszczególnych stacji. Prosimy też o zabranie ze sobą świec.

• Zachęcamy dzieci do własnoręcznego wykonania palmy na Niedzielę Palmową na Mszę o godz. 10.30.

• W minionym tygodniu został całkowicie wymieniony w naszym kościele parafialnym system nagłośnieniowy! Koszt inwestycji wyniósł prawie 41 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel!

• W przeżywanym Roku Św. Damiana odbędzie się w listopadzie dwutygodniowa pielgrzymka śladami Ojca Damiana na Hawaje i do Guadelupe. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z o. Tomaszem Pawlukowskim SSCC z Owińsk. Numer telefonu dostępny u O. Proboszcza.

• W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• W Niedzielę Palmową Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz przedświąteczny. Stoisko kiermaszowe będzie rozłożone w Altanie Damiana. Tradycyjnie w sprzedaży będą palmy wielkanocne, stroiki, ozdoby świąteczne, kartki oraz ciasta. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc najbardziej potrzebującym.

• W nocy z 12/13 kwietnia br. przez teren naszej Parafii (Trestno, Blizanowice) będą przechodzili uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Dobrzykowic. Więcej o tej inicjatywie przeczytamy w „Głosie Serc” oraz na stronie internetowej: www.edk.org.pl .

• W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritasu. (Cena dużego paschalika to 14 zł, małego – 6 zł, a baranka wielkanocnego – 5 zł).

• W ramach przygotowań do majowego festynu parafialnego prosimy o przynoszenie na plebanię lub do zakrystii fantów loteryjnych. Szczegóły w gazetce festynowej „Damian dziś”.

• Ze względu na kradzieże pieniędzy z parafialnych skarbonek informujemy, że wewnętrzne drzwi wahadłowe do kościoła będą w ciągu dnia zamykane. Osoby pragnące pomodlić się w kościele będą mogły to uczynić w przedsionku.