V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

1. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  3. Mieszkańcy Mokrego Dworu jak co roku w Wielkim Poście zapraszają codziennie pod przydrożny krzyż u zbiegu ulic Cmentarnej i Stefana Batorego na modlitwę za Kapłanów Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 21:37.
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. W zakrystii są do nabycia palmy. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont wnętrza naszego kościoła.
  6. Odbiór alb komunijnych w sobotę 27 marca od godz. 11.15 do 12.00 w salce parafialnej.
  7. Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa rozpoczęła się od środy popielcowej i potrwa do wielkiej soboty (3 kwietnia). Na szlaku tej Drogi również wpisany jest nasz kościół jako VI stacja – Weronika ociera twarz Jezusowi Chrystusowi.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.