1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 12.00 i 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  5. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  6. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  7. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Wiesława Stefanowicza z ul. Górnośląskiej, śp. Jerzego Gut z ul. Chorzowskiej oraz śp. Marię Słomińską z ul. Świątnickiej której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 na cmentarzu Osobowickim, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta.
    • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia.
    • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia