Wtorek, 08.05 – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
Czwartek, 10.05 – wspomnienie św. Damiana z Molokai, prezbitera.
Niedziela, 13.05 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować 17. Festyn parafialny „Damian dziś”. Bóg zapłać za dary materialne i ofiary pieniężne, a także za włożoną pracę. Szczegółowe podziękowania ukażą się za tydzień w „Głosie Serc”.

• W celu promocji kultu św. Damiana z Molokai nasza Parafia otrzymała z Prowincji Stanów Zjednoczonych Ameryki relikwie św. Damiana I stopnia. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpiło podczas Festynu parafialnego, w czasie Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem przełożonego prowincjalnego o. Wojciecha Kotowskiego SSCC.

• W dzisiejszą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Przez cały miesiąc maj zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30.

• Od poniedziałku do środy po VI Niedzieli Wielkanocnej przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo z procesją błagalną wokół kościoła.

• We wtorek zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Stanisława, głównego Patrona Polski, na godz. 7.00 lub 18.00.

• Wspólnota Verbum zaprasza chętnych na Seminarium Odnowy Wiary w każdy wtorek, o godz. 19.00, począwszy od 15. maja. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.

• W środę, po wieczornej Eucharystii – zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

• W czwartek, o godz. 16.00, odbędzie się w salce parafialnej spotkanie Róż różańcowych z okazji liturgicznego wspomnienia św. Damiana – patrona jednej z Róż.

• W czwartek, o godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach rocznych. Ze względu na nabożeństwo majowe nie będzie nabożeństwa za zmarłych przed wieczorną Eucharystią.

• W piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywali w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Odbędzie się ona w dwóch grupach: pierwsza w sobotę, o godz. 12.00, a druga w niedzielę, o godz. 12.00. Spowiedź przed I Komunią św. – w piątek, o godz. 15.30 – grupa I i sobotę, o godz. 15.30 – grupa II.

• W niedzielę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

• Z radością informujemy, że reprezentacja naszej liturgicznej służby Ołtarza w składzie: Ignacy Szymczyk, Karol Golema i Igor Piwko wspólnie z ministrantami trzech innych Parafii prowadzonych przez nasze Zgromadzenie wywalczyła po raz pierwszy puchar O. Prowincjała zajmując I miejsce w turnieju piłki nożnej, zorganizowanym w ramach IV spotkania ministrantów z sercańskich parafii, które odbyło się w Polanicy-Zdroju w dniach 01-03 maja br. Serdecznie gratulujemy!

• Zapraszamy Wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Domu Parafialnym w dniach 16-17 maja br. Zakończenie zbiórki o godz. 11.30 17. maja (wtedy nastąpi odbiór zebranego sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

• W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. – kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• W minionym tygodniu sakrament chrztu św. przyjęli: Aleksander Porotnikov, Ignacy Karol Piejko i Lilianna Cecylia Tarbaj.
    ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź I:

Maciej Paweł Rusin, zam. Wrocław, ul. Mieszka I,
Karolina Wadas, zam. Wrocław, ul. Katowicka.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp.: Roma Cecot, Teresa Dzięgała i Natalia Wolska. Wieczny odpoczynek…