VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00. Mszy Świętej o godz. 10.30 nie będzie. Bardzo proszę Parafian i Gości, którzy nie uczestniczą w uroczystości komunijnej aby wybrać inną godzinę Mszy Świętej.
  2. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.
  5. W poniedziałek 10 maja wspominamy św. Damiana de Veuster. Msza Święta ku czci Świętego o godz. 08.00 i 18.00.
  6. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W tym roku rozpoczynamy w naszej parafii Dni Fatimskie, które będziemy obchodzić każdego 13 dnia miesiąca do października. Porządek Dnia Fatimskiego:
    • godz. 08.00 – Msza Święta
    • godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych.
    • po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
    • godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie z litanią Loretańską
    • godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła, proszę przynieść ze sobą świece.
  7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Mariusza Jakubowskiego z ul. Ksiąskiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    ◦ 10 maja – św. Damian de Veuster, Apostoł Trędowatych;
    ◦ 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.