Poniedziałek, 14.05 – święto św. Macieja, Apostoła.
Wtorek, 15.05 – wspomnienie św. Pachomiusza, opata, opiekuna Zgromadzenia Najświętszych Serc.
Środa, 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
Niedziela, 20.05 – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

• W dniu dzisiejszym (13.05) przeżywamy w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Pierwsza grupa dzieci przystąpiła do tego sakramentu już wczoraj, na Mszy św. o godz. 12.00. Módlmy się, aby wszystkie dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swego serca, żyły z Nim w przyjaźni przez całe swoje życie.

• W białym tygodniu dzieci I-Komunijne zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na Mszę św.

• Dzisiaj (13.05), po wieczornej Mszy św. zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

• Wspólnota Verbum zaprasza chętnych na Seminarium Odnowy Wiary w każdy wtorek, o godz. 19.00, począwszy od 15. maja. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.

• We wtorek, o godz. 19.00, odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców – w piątek, od godz. 15.30-17.00. Msza św. w rocznicę I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

• Spotkania kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędą się w tym tygodniu: we wtorek, o godz. 18.00 – kl. III gimnazjum, w piątek, o godz. 18.00 – kl. II gimnazjum i w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – kl. VII szkoły podstawowej.

• W środę nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• Zapraszamy Wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Domu Parafialnym w dniach 16-17 maja br. Zakończenie zbiórki o godz. 11.30 17. maja (wtedy nastąpi odbiór zebranego sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

• Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź I:

Piotr Harley Ziemiański, zam. Lubin, ul. Kamienna,
Aleksandra Ślązak, zam. Wrocław, ul. Rybnicka.

Zapowiedź II:

Maciej Paweł Rusin, zam. Wrocław, ul. Mieszka I,
Karolina Wadas, zam. Wrocław, ul. Katowicka.