Poniedziałek, 04.03 – święto św. Kazimierza, królewicza.

• Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o ducha trzeźwości w naszych rodzinach i parafiach. Jest to również czas wynagradzania Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
  • Dzisiaj, na każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W najbliższą środę, 06. marca, obrzędem posypania głów popiołem i udziałem w liturgii, rozpoczniemy Czterdziestodniowe Przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielki Post. W tym dniu wiernych pomiędzy 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, a więc jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia aż do śmierci. Msze św. w Środę Popielcową będą sprawowane o godz. 7.00, 12.00, 18.00 i 19.30 oraz o godz. 16.00 w Trestnie. W tym dniu rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych, które w naszej Parafii będziemy przeżywali w dniach 06-10. kwietnia.
  • W I środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.45; po Mszy św. o 18.00 – zmiana tajemnic różańcowych.
  • Jak co roku od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Środy będzie trwała pod krzyżem misyjnym na Mokrym Dworze modlitwa w intencji kapłanów. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę oddolną inicjatywę i zachęcamy do uczestnictwa. Więcej szczegółów w „Głosie Serc”.
  • W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. O 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie po Mszy św. o godz. 10.00.
  • Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie internetowej.
  • Za tydzień, po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.