1. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30 w Trestnie w piątek o godz. 19.00 i w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  3. Procesja Eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej codziennie do czwartku. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.
  5. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała przynosimy do poświęcenia wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych i prosimy Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy.
  6. Również w czwartek przypada 70 rocz. święceń prezbiteratu ks. kardynał Henryk Gulbinowicz. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dostojnym Jubilacie.
  7. W tym tygodniu przypadają Dni Patronalne Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Sercanie Biali): • W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie Mszy Świętej wieczornej. • W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  8. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
  9. Próba Dzieci Komunijnych z dnia 28 czerwca w sobotę o godz. 09.00, z 5 lipca o godz. 10.00 w kościele.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  11. W tym tygodniu patronuje nam: • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali