Poniedziałek, 17.06 – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Czwartek, 20.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Piątek, 21.06 – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

• Dzisiaj (16.06), przypada 6. rocznica ingresu i przyjęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, natomiast we wtorek, 18.06, przypada 69. rocznica święceń kapłańskich Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza. Polecamy modlitwom wiernych obu Arcypasterzy naszej Archidiecezji.

• Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie o godz. 17.30. W Trestnie – po Mszach świętych. W środę nabożeństwo będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W poniedziałek, 17.06, odbędzie się ostatnie w obecnej kadencji spotkanie Rady Parafialnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

• W środę Kościół w Polsce będzie obchodził „Dzień Uchodźcy”. Zachęcamy do modlitwy w intencji osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i Ojczyzny.

• Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę, o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkół.

• W czwartek, 20.06, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, 12.00 i o 15.00 w Trestnie. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 9.00 i 15.00 w Trestnie. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy:

• I ołtarzul. Katowicka 30 – przygotowują mieszkańcy ul. Katowickiej;
    • II ołtarzna ul. Chorzowskiej (w pobliżu Apteki) – przygotowują mieszkańcy ul. Chorzowskiej;
    • III ołtarzna skrzyżowaniu ul. Świątnickiej ze Starodworską – przygotowują mieszkańcy tych ulic oraz rodzice dzieci I-Komunijnych;
    • IV ołtarzw Altanie Damiana – przygotowują harcerze i rodzice bierzmowanych.
  • Przez cały tydzień po Bożym Ciele procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie nabożeństwa o godz. 17.30. Prosimy dziewczynki w białych sukienkach o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i przez cały tydzień.

• Nasza Parafia wzbogaciła się o dwóch nowych lektorów: Krystiana i Piotra, którzy ukończyli roczny kurs lektorski na Ostrowiu Tumskim i przyjęli posługę w archikatedrze wrocławskiej. Ponadto dwaj kandydaci: Igor i Kazimierz zostaną włączeni do liturgicznej Służby Ołtarza podczas Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie gratulujemy!

• Wszystkich ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej zapraszamy na spotkanie dzisiaj (16.06) o godz. 19.00 w salce parafialnej.

• Do końca lipca br. trwają w Parafii zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę jako pielgrzym pieszy lub duchowy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest słowo: „Ożywiciel”, nawiązujące do Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Więcej informacji znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl

• Z powodu urlopu Pani Sekretarki kancelaria parafialna w dniach 17.06-08.07 br. będzie nieczynna w godzinach 8.00-14.00. Dyżury duszpasterzy pozostają bez zmian.

• Rada Osiedla „Księże” zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w sobotę, 22. czerwca, w godz. 14.00-21.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Chorzowskiej.

• W ubiegłą niedzielę w ramach kwesty na fundusz remontowo-inwestycyjny zebrano 1713 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!